Bo wzięli udział w Konkursie-Wisła, który trafił do odbiorców za pośrednictwem naszych łamów – między innymi.
Organizatorem był PTTK Oddział w Chorzowie. Konkurs nie był bynajmniej prosty, ale kto zna Wisłę, ten na pewno odpowiedział na wszystkie pytania. Trzeba było wykazać się widzą na temat popularnych wiślańskich obiektów, miejsc, dzięki którym Wisła jest rozpoznawalna nie tylko w Beskidach, ale i całej Polsce.
I już 23 sierpnia (środa) w ramach wspominanego wcześniej na łamach Gońca Górnośląskiego cyklu wycieczek, p.n. „Turystyka Trzeciego Wieku”, na który zapraszamy Czytelników zwycięzcy pojadą do Wisły.
Dla ciekawych, którzy być może w przyszłości byliby zainteresowani konkursami turystycznymi, publikujemy pytania wraz z odpowiedziami.
Odpowiedzi na pytania:
1. Z jakiego materiały zbudowana jest figura Adama Małysza ustawiona w Domu Zdrojowym przy placu Hoffa? Figura niedawno została zastąpiona nową.
(jak poprzednio z czekolady, lecz kolorowej)
2. Z jakiego miejsca został przeniesiony do obecnej lokalizacji w okolice dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, drewniany Zameczek Myśliwski Habsburgów ?
(Polana Przysłop pod Baranią Górą)
3. Który polski prezydent był pierwszym gospodarzem Zameczku na Zadnim Groniu ?
(Prezydent Ignacy Mościcki)
4. Jak nazywa się ostatnia stacja kolejowa w Wiśle ?
(Wisła Głębce)
5. W amfiteatrze w Wiśle, przy miejscach siedzących możemy spotkać postać siedzącą na widowni.
Kogo przedstawia ?
(Stanisław Hadyna)
6. Jak wysoka jest Barania Góra ?
(1220 m n.p.m.)
7. Kto oddał pierwszy skok na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle Malince ?
(Adam Małysz 17 września 2008 r. )
Najbardziej trafnie odpowiedzieli Panowie: Pan Tomasz Wojaczek oraz Pan Marian (nazwisko do wiadomości red.) i to właśnie oni pojadą do Wisły. Miłej wycieczki zatem! Polecam Wisłę bezustannie, zadziwiające, jak ta Wisła zmienia się na przestrzeni lat!
Hanna Grabowska-Macioszek