OGRÓD ŚNIADANIOWY 2019 cyklu LATO W OGRODZIE

10 czerwca 2019

29 czerwca oraz 6, 13, 20 i 27 lipca 2019 /sobota/ godz. 11.00-13.00  
Ogród Śniadaniowy – familijna impreza plenerowa

Wstęp wolny

Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę, w godzinach 11.00 – 13.00 dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu” były także zajęcia fitness, samoobrony, salsy i jogi pod chmurką, fotobudka, pokaz wozów bojowych, rękodzieła i wiele innych. Kolejna edycja „Ogrodu śniadaniowego” z równie bogatym programem organizowana była w lipcu 2016 i 2017 roku. Projekt otrzymał nagrodę „Słoneczniki” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci”, dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie.

Ostatnia edycja „Ogrodu śniadaniowego MCK” odbyła się w lipcu 2018 roku.

Program tegorocznej edycji Ogrodu śniadaniowego MCK:

– Arabela art – warsztaty rękodzieła dla dzieci

Baśniogród – animacje dla dzieci

– Ekipa na kijach – nordicwalking

– English Best – gry i zabawy z językiem angielskim

– Gym&Fitness Maximus  zajęcia z instruktorami oraz Sala zabaw Maxymek – animacje dla dzieci

– Janusz Urbański i Stanisław Mazur – warsztaty – modele z zapałek, numizmatyka

– Lokalny Rolnik – degustacja ekologicznych produktów

– Małgorzata Jaroszewska – Centrum Dietetyczne – porady dietetyczne

Mary Kay – pielęgnacja dłoni Satin Hands, porady dotyczące makijazu dziennego, doboru podkładu i najnowszych trendów w makijażu

– Miejska Biblioteka Publiczna – bookcrossing

– Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka – warsztaty – zabawy z dawnego śląskiego placu

– PolskaÉire Festival – w programie m.in.: Biało-czerwone warsztaty rękodzielnicze, „Irlandzko-śląski fusion kulinarny” – warsztaty kulinarne, „Dotknij rugby” – zabawy dla dzieci, „Irlandzkie Arts&Crafts” dla dzieci, wystawa – „Festiwal PolskaÉire 2017-2018” filatelistyczne reminiscencje, „Wykonaj własną spersonalizowaną kopertę festiwalową” – warsztat filatelistyczny

– Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks” – porady profilaktyczne

– Slavica Dance Fitness – prowadzenie: Ewelina Dąbrowska-Kuśnierz

– Spotkanie z bajką – Monika Czoik-Nowicka – autorka książek i spektakli dla dzieci

– Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień – Sanepid

– Terapia manualna Bowena – masaże

– Zabawa z szydełkiem – warsztaty, zaprasza Aneta Głębocka

Zespół taneczny „Starszaki” – warsztaty tańca

– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ruda Śląska – malowanie, twarzy, gry terenowe

Na pyszne śniadanie w każdą ogordową sobotę zaprasza Pub Druid.

 

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Szczegółowy harmonogram z podziałem na terminy:

Sobota – 29 czerwca 2019, godz. 11.00-13.00

– Baśniogród – animacje dla dzieci

– English Best – gry i zabawy z językiem angielskim

– Gym&Fitness Maximus  zajęcia fitness TOTAL BODY CONDITIONING z instruktorką Barbarą Kornafel oraz porady trenera personalnego

– Janusz Urbański i Stanisław Mazur – warsztaty – modele z zapałek, numizmatyka

– Małgorzata Jaroszewska – Centrum Dietetyczne – porady dietetyczne

– Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień – Sanepid

– Terapia manualna Bowena – masaże

– Zabawa z szydełkiem – warsztaty, zaprasza Aneta Głębocka

– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ruda Śląska – malowanie, twarzy, gry terenowe

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Sobota – 6 lipca 2019, godz. 11.00-14.00:

– Baśniogród – animacje dla dzieci

– English Best – gry i zabawy z językiem angielskim

– Ekipa na kijach – nordicwalking

– Gym&Fitness Maximus  zajęcia ZUMBA fitness z instruktorem Dariuszem Krasem, porady trenera personalnego

– Janusz Urbański i Stanisław Mazur – warsztaty – modele z zapałek, numizmatyka

– Mary Kay – pielęgnacja dłoni Satin Hands, porady dotyczące makijazu dziennego, doboru podkładu i najnowszych trendów w makijażu

– Lokalny Rolnik – degustacja ekologicznych produktów

– Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka – warsztaty – zabawy z dawnego śląskiego placu

– Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień – Sanepid

– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ruda Śląska – malowanie, twarzy, gry terenowe

A także atrakcje Polska Eire Festival Ruda Śląska:

godz. 11.00-13.00:

– Dotknij Rugby – zabawy dla dzieci (we współpracy z K. S. Rugby Ruda Śląska)

– Irlandzko-śląski fusion kulinarny – warsztaty kulinarne (we współpracy z Druid)

– Biało-czerwone warsztaty rękodzielnicze (namiot „Niepodległej – we współpracy z Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej)

– Wykonaj własną spersonalizowaną kopertę festiwalową – warsztat filatelistyczny (namiot „60-lecia Rudy Śląskiej – we współpracy z rudzkim kołem filatelistów)

godz. 11.00-12.30:
– Pokaz filmu „Sekrety morza” („Song of the Sea”)

godz. 12.45-14.00
– W krainie skrzatów i olbrzymów – irlandzkie warsztaty plastyczne z Fundacją Kultury Irlandzkiej (górna izba Druid – we współpracy z Fundacja Kultury Irlandzkiej)

godz. 13.00-13.40
– Andrzej Godoj – opowieść o śląskich strachach (namiot „Niepodległej” – we współpracy z Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Sobota – 13 lipca 2019, godz. 11.00-13.00: 

– Arabela art – warsztaty rękodzieła dla dzieci

– Baśniogród – animacje dla dzieci

– English Best – gry i zabawy z językiem angielskim

– Gym&Fitness Maximus  zajęcia kondycyjne JUMPING FROG z instruktorką Barbara Kornafel, porady trenera personalnego

– Lokalny Rolnik – degustacja ekologicznych produktów

– Miejska Biblioteka Publiczna – bookcrossing

– Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks” – porady profilaktyczne

– Slavica Dance Fitness – prowadzenie: Ewelina Dąbrowska-Kuśnierz

– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ruda Śląska – malowanie, twarzy, gry terenowe

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Sobota – 20 lipca 2019, godz. 11.00-13.00: 

– Arabela art – warsztaty rękodzieła dla dzieci

– Baśniogród – animacje dla dzieci

– English Best – gry i zabawy z językiem angielskim

– Gym&Fitness Maximus  zajęcia kondycyjne MIX FITNESS z instruktorką Katarzyną Piekarz, porady trenera personalnego

– Lokalny Rolnik – degustacja ekologicznych produktów

– Sala zabaw Maxymek – animacje dla dzieci

– Spotkanie z bajką – Monika Czoik-Nowicka – autorka książek i spektakli dla dzieci

– Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień – Sanepid

– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ruda Śląska – malowanie, twarzy, gry terenowe

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Sobota – 27 lipca 2019, godz. 11.00-13.00: 

– Arabela art – warsztaty rękodzieła dla dzieci

– Baśniogród – animacje dla dzieci

– English Best – gry i zabawy z językiem angielskim

– Gym&Fitness Maximus  zajęcia mentalne ZDROWY KRĘGOSŁUP z instruktorką Magdalena Kochelską, porady trenera personalnego

– Lokalny Rolnik – degustacja ekologicznych produktów

– Sala zabaw Maxymek – animacje dla dzieci

– Stanowisko Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień – Sanepid

– Zespół taneczny „Starszaki” – warsztaty tańca

– Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ruda Śląska – malowanie, twarzy, gry terenowe